images description

Alın Ve Kırışıklık Botoks

DETAY
images description

Dudak Üstü Ve Kaş Arası Botoks

DETAY
images description

Koltuk Altı Ve Terleme Botoks

DETAY
images description

Boyun Plastimal Ve Mimik Botoks

DETAY

Botoks

Botoks, Botulinum Toksini isimli bir protein sentezidir. Yani bu uygulamada kullanılan bileşen bazı kaynaklarda belirtildiği gibi yılan zehri değildir. Oldukça komplike bir kimyasal ayrıştırma yöntemi elde edilen Botoks, bir çok sistematik hastalığın tedavisinde kullanılır. Özellikle kas ve eklem hastalıklarının tedavisinde ve elbette estetik uygulamalarında Botoks başlıca tedavi unsurlarından bir tanesidir. 

Yöntem, bütünüyle modern tıp literatürünün bir parçasıdır ve kesinlikle alternatif bir tedavi olarak tanımlanmaz. İnsan vücudu ile herhangi bir olumsuz reaksiyonu söz konusu olmadığından hemen herkese uygulanabilir. Elbette çocuklar için bu yöntemin uygulanması ancak zorunlu ve ileri düzeyde rahatsızlıklar için geçerlidir.

Botoks nedir?

Botox (botoks); bilinen en güçlü nörotoksin olan Blotinum bileşiğinin ismidir. Bu toksin, Sosis Toksini veya şişman toksin olarak da bilinir. Bileşiği ilk kez ayrıştıran Alman bilim adamı Justinus Kerner, bu toksini bu şekilde tanımladıktan sonra yıllar içerisinde çeşitli kaynaklarda yılan toksini ismiyle de tanımlanmıştır. Sinir hücrelerini saniyeler içerisinde paralize edebilme yeteneği bulunan Botoks, yan etki söz konusu olmadan bu sonuca ulaşılabilen nadir maddelerden bir tanesidir. Çok nadir alerjik etki ortaya çıkmakla birlikte bunun testleri de kolayca yapılabilmektedir.

Botoks hangi sorunların giderilmesinde kullanılır?

Botoks tedavisi, önceleri kas rahatsızlıklarında etkin biçimde kullanılan bir yöntemdi. Örneğin Karpal Tünel rahatsızlığında çok uzun zamandır kullanılması söz konusudur. Bunun gibi sinir sistemi ahrazlarına bağlı kasların kontrolü ile bağlantılı birçok hastalığın etkilerinin giderilmesinde de Botoks hala kullanılmaktadır. Tabii yöntem günümüzde daha çok estetik uygulamalarla tanınır, zira saniyeler içerisinde kırışıklıkların bütünüyle giderilmesi sonucu ortaya çıkarabilen tek uygulama türüdür.

Botoks ile kırışıklık giderme

Botoks, kasların ve sinir hücrelerin doğrudan etkiler. Yüzümüzde oluşan kırışıklıkların sebebi yüz kaslarının cildi belli bir hareketlerle kırışmaya yönlendirmesidir. Aslında bu olağan bir süreçtir. Zaman içerisinde mimiklerimiz aynı kas hareketleri nedeniyle belli yüz hatlarının kırışmasına yol açar. Bunlar daha çok göz kenarlarında oluşan kırışıklıklar biçiminde görülür. Botoks uygulanan bölgede kaslar belli bir süre paralize olur ve bu kasların kırışıklığa yol açacak hareketler yerine gergin biçimde kalıyor olmaları, kırışıklık etkilerinin giderilmesini sağlar. Yani Botoks cerrahi ile elde edilmesi oldukça meşakkatli sonuçların dakikalar içerisinde elde edilmesini sağlayan gelişmiş bir yöntemdir. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen botox uygulamaları sorunsuz ve etkili kırışıklık giderme operasyonlarıdır.