Botoks > Koltuk Altı Ve Terleme

image description

Koltuk Altı Ve Terleme Botoksu

Özellikle sıcak havaların gelmesiyle ve hareket, heyecan, stres, endişe gibi psikolojik tepkiler karşısında vücut terleyerek reaksiyon gösterir. Terleme aslında vücudun ısısını düzenleyen faydalı bir reaksiyondur. Ancak bazı insanlarda aşırı terleme hiperhidroz hastalığı olarak görülür. Bu hastalık bazı bölgelerin normalden 5-6 kat daha fazla terlemesine yol açar. Özellikle Koltuk altı, yüz, el ve ayak gibi bölgeler başta olmak üzere bir çok bölgemizde normalden daha fazla terleme ortaya çıkabilir. Özellikle koltuk altı bölgesindeki terleme hem istenmeyen kokulara hemde kıyafetlerde kötü görünüme sebep olabilir.

Koltuk altı bölgesinde aşırı terleme ıslak bir görünüme yol açtığı için insanları rahatsız edici duruma sokabilir. Aşırı terlemenin neden olduğu kötü koku ise çok daha büyük sıkıntılara sebep olabilir. Koltuk altındaki kötü kokunun sebebi ise cildin birbirine temas etmesi nedeniyle fazla miktarda bakteri oluşmasıdır. Botoks tedavisiyle aşırı terlediğinde ortaya çıkan kötü görüntü ve kokulardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz

Eğer tüm vücut genelinde aşırı terleme sorunu varsa ya da hiç terlememe anhidroz durumunda dahiliye doktoruna muayene olunması gerekmektedir. Çünkü bu durum başka hastalıkların habercisi olabilir. Bu hastalıkların arasında diyabet, böbrek üstü bezleri rahatsızlıkları, menopoz ya da andropoz sayılabilir.

Dr. Güven ÇEÇE Randevu

Hızlı bir şekilde randevu mu almak istiyorsunuz?

Telefon : +90 (542) 354 24 77 numarasından bizi arayabilir ya da randevu formunu doldurarak başvurabilirsiniz.