images description

Dudak Dolgu

DETAY
images description

Yanak Ve Çene Dolgu

DETAY
images description

Göz Altı Ve Göz Kapağı Dolgu

DETAY
images description

Burun Ve Şakak Dolgu

DETAY

Dolgu

Cildimiz sahip olduğu protein hücrelerinin yanı sıra yoğun bir yağ dokusuna da sahiptir. Yağlar vücudumuzun önemli bileşenlerinden bir tanesidir ve dokularla birlikte fiziksel yapımızın ortaya çıkmasını sağlar. Bu noktada özellikle yüzde zaman içerisinde yağ kayıpları nedeniyle estetik bozulmalar doğal olarak ortaya çıkar. Sarkmalar ve kırışıkların da nedenlerinden bir tanesi olan yağ kaybının dolgu ile giderilmesi mümkün olup, günümüzde yoğun biçimde kullanımı söz konusudur. Dolgu uygulamalarında yabancı maddeler değil, kişinin kendi yağ hücreleri kullanıldığından hiçbir risk söz konusu değildir. 

Tabii bu noktada estetik bir risk vardır ki, uygulamanın doğru deri kesimlerine uygulanması gerekir. Bunun için de uzmanların uygulamayı gerçekleştirmeleri oldukça önemlidir. Bu noktada sentetik ve silikon bazlı dolgu uygulamalarının da söz konusu olduğunu belirtmek gerekir. Uygulamanın etkinlik süresini uzatmak için bu yöntemlere elbette başvurulabilmektedir. Bu noktada dolgu materyali tercihi kişinin kendisine aittir.

Dolgu Nedir, Nasıl Uygulanır?

Cildimiz zaman içerisinde şeklini yitirebildiği gibi, doğuştan gelen yüz hatlarının iyileştirilmesinin istenmesi de dolgu uygulamasını gerekli hal getirebilir. Örneğin daha çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak veya çene yapısının iyileştirilmesi gibi durumlarda dolgu uygulanabilir. Ayrıca dolgu; kırışıklıkların giderilmesi için de kullanılır. Göz kenarlarına az miktarda enjeksiyon ile kırışıklıklar azaltılabilir veya alın çizgileri bu yöntemle giderilebilir. 

Yöntemin uygulanmasında öncelikle kişinin gereksinimleri tespit edilir. Uygulama alanının belirlenmesinin ardından uygulama bileşenler kararlaştırılır. Bu noktada hekimin vereceği tavsiyelere uyulmasında fayda vardır. Bu uygulama ile elde edilen sonuç cerrahiden çok daha zahmetsiz ve ekonomik olmakla birlikte, bazı uygulamalarda maliyet bir miktar yüksek olabilir. Bu noktada elde edeceğiniz faydaya odaklanarak karar vermenizde fayda vardır. 

Dolgu Ne kadar etkilidir?

Dolgu uygulaması doğal yağlar ile yapıldığında 6 ay ile 12 ay içerisinde vücut tarafından eritilir. Yani yenileme gerektirir ancak bu yöntem tamamen doğal olduğundan daha çok tercih edilir. Sentetik bileşenler ise nerdeyse kalıcıdır. Ancak bu bileşenlerle gerçekleşecek uygulamalar günümüzde daha az tercih edilir. Tabii bu uygulamaların da etkili birer yöntem olduğunu söylemek gerekir. Her şekilde dolgu yaptırabilir ve istediğiniz estetik özelliklere sahip olabilirsiniz. Bunu için yapmanız geren ise biz uzmana başvurmaktır. Uzman hekimler ihtiyaçlarınızı kolayca tespit edebilir ve uygun yöntemi en hızlı şekilde uygulayabilir.