Dolgu > Göz Altı Ve Göz Kapağı

image description

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz bölgemiz her yöne doğru hareket edebilen özel bir yağla çevrilidir. Yağ olan bu bölge septum adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu korumaktadır.

Genetik nedenlerden dolayı veya yaşa bağlı olarak, yağ bölgesinde bulunan septum yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaşımız ilerledikçe yüz kemik yapımız incelir, bu durumda kemik de doğal olarak geriye doğru hareket eder. Bu durumların sonucunda da göz bölgemizin altında gölgeler, morluklar ve boşluklar oluşmaktadır. Göz bölgemizde oluşan boşluk, morluk ve gölgeler göz altı ışık dolgusu yapılarak eski formuna geri getirilmekte ve güzel bir görünüm verilmektedir.

Dermal dolgunun özel işlemlerden geçirilerek çapraz bağlarının revize edildiği, dolgu maddesinin göz çevresine uygun hale getirilip uygulama yapılabilmesi tasarlanan dolgular Göz altı ışık dolgusu olarak isimlendirilmiştir. Göz altı ışık dolgusu sayesinde tüm bu şikayetlerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Uygulama süresi yaklaşık olarak 15-20 dakika arasındadır.

Göz Kapağı Dolgusu

Göz kapaklarıyla ilgili yaşanılan en yaygın şikayetler arasında üst göz kapağındaki boşluklar, içe göçük görünüm, sarkmalar, koyu halkalar, göz altı deformitesi ve göz altı torbaları diyebiliriz. Bu sorunların tedavilerinde ise cerrahi ve cerrahi olmayan tekniklerden faydalanılmaktadır.

Gözlerin ve yüzün yaşlanmasına sebep olan başlıca faktörlerden biriside göz çevresindeki ve yüzdeki hacim yani yağ kaybıdır. Yaşlanma sürecinde gevşek üst göz kapağı derisi, içi boş üst göz kapaları, göz altında koyu halkalar ve göz çevresindeki kırışıklar yağ kaybı sorununu dahada kötüleştirerek kaşlarla, göz kapaklarının düşmesine neden olmaktadır. Yaşlandıkça kırışıklıklar, deri katlanmaları, göz torbları, içi boş batık gözler, yağ kaybı, göz torbaları vb. yüzün sarkmasına sebep olur böylece gözlerin ve yüzün daha yorgun, yaşlı, zayıf görünmesine neden olur. Ayrıca cildin kalitesi de kötüleşir. Bu tür şikayetlerin tedavi edilmesi ve tekrar güzel bir görünüm kazanmak için göz kapağı dolgusu yapılmaktadır.

 

 

Dr. Güven ÇEÇE Randevu

Hızlı bir şekilde randevu mu almak istiyorsunuz?

Telefon : +90 (542) 354 24 77 numarasından bizi arayabilir ya da randevu formunu doldurarak başvurabilirsiniz.