Dolgu > Yanak Ve Çene

image description

Yanak Dolgusu 

Genel güzellik anlayışına göre dolgun yanaklar gençliğin ve çekiciliğin bir sembolü olarak kabul edilir. Zayıf ve çökmüş yanaklar kişinin yüzünün olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Yapısal yada yaşlanmaya bağlı olarak yanaklardaki hacim kayıpları yanak dolgusuyla tedavi edilebilir. Bu tedavi sayesinde yanaklar olması gereken formuna kısa bir süre içerisinde gelmiş olur. Yaklaşık olarak 15-20 dakika arasında süren bir uygulamadır. Cerrahi müdahalalere gerek kalmadan kolaylık dolgun ve hacimli yanaklara sahip olabilirsiniz. Dolgunun süresi yaklaşık olarak 6 ay kadardır daha sonra yapılan bölge eski haline geri döner.

Çene Dolgusu

Güçlü bir çeneye sahip olmak çekici bir yüzün önemli  unsurlarındandır. Yüzle uyumlu bir çene şekli, simetrik görünüm ve güçlü bir çene çizgisi hattı yüzün genel görünümünün daha dengeli olmasına yardımcı olur.

Çenedeki en yaygın şekil bozuklukları çene büyüklüğü, çene hattı, hacim eksiklikleri, asimetri, ve çene altı sarkmaları olarak söylenebilir. Hasta yüzüyle uyumsuz boyun şeklinden, gıdı denilen çene altı bölgesindeki sarkan ve kırışan boyun derisinden ya da zayıf çeneden şikayetçi olabilir. Daha hafif seviyedeki şikayetler arasında da çene hattı çizgisinin belirsiz olması ya da çene ucundaki gamzeye benzer çizgiler en yaygın estetik şikayetler arasındadır. Güçlü bir çene çizgisi ve şekli, canlılığı, çekiciliği ve gençliği simgeler. İyi bir çene kemiği yapısı, sadece kat kat ya da yağlı olmayan bir cilt yapısı sayesinde görülebilir.

Çene dolgusu yapıtararak hasta tüm bu şikayetlerden kurtulabilir. Daha genç ve güzel bir görünüm elde ederek kendisini hem piskojij hemde fiziksel açıdan rahat hisseder.

Dr. Güven ÇEÇE Randevu

Hızlı bir şekilde randevu mu almak istiyorsunuz?

Telefon : +90 (542) 354 24 77 numarasından bizi arayabilir ya da randevu formunu doldurarak başvurabilirsiniz.