images description

Somon Dna Tedavisi Mezoterapi

DETAY
images description

Yüz Ve Saç Tedavileri Mezoterapi

DETAY
images description

Gençlik Aşısı Mezoterapi

DETAY
images description

Lipoliz Mezoterapi

DETAY

Mezoterapi

Cildimiz, zaman içerisinde sahip olmaları gereken bileşenlerin yoğunluklarının yitirilmesi ile canlılıklarını ve sağlıklarını kaybederler. Mezoterapi, bu noktada gereksinim duyulan bileşenlerin kazanılmasını sağlayan bir medikal yöntemdir. Deri altına küçük miktarlarda ilaçlar ve besleyici bileşenlerin enjekte edildiği uygulama sonrasında cildin yenilenmesi ve güçlenmesi sağlanır. Mezoterapi ile PRP arasında yakınlık olsa da, bu iki yöntemde kullanılan bileşenler farklıdır. Mezoterapi, farmakolojik (ilaç bazlı) bileşenleri olan bir tedavidir bu anlamda iki yöntem birbirinden ayrılmaktadır.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi nedir sorusunun cevabı, cildin harici enjeksiyon ile ilaç tedavisine tabi tutulması olarak verilebilir. Yüz gençleştirme (mezolift) Mezoterapi yöntemlerinden bir tanesidir ve günümüzde yaygın biçimde kullanılır. Cerrahi müdahaleler gerekmeden cildin gerginleşmesi için son derece etkilidir ve hemen her durumda uygulanabilmesi mümkündür. Tabii Mezoterapi tedavisi sırasında hangi bileşenlerin kullanılacağına dair herkes için geçerli ortak bir durum söz konusu değildir.Sorunun boyutuna göre farklı bileşenler hekim tarafından belirlenerek uygulanır ki, zaten nereye enjeksiyon yapılacağı da oldukça önemlidir. 

Mezoterapi hangi sorunlarda etkilidir?

Mezoterapi; öncelikle mezolift yani cilt sarkmalarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Elbette kırışıklıkların giderilmesi ve en önemlisi selülit tedavisinde yaygın biçimde kullanılır. Burada sorunun ne olduğuna bağlı olarak Mezoterapi enjeksiyonunda kullanılacak bileşenler tespit edilir. Yöntemin ne kadar etkili olacağı doğrudan bu bileşenlere bağlıdır. Uygun bileşenlerin kullanılmaması durumunda olumsuzluklar veya en basit sonuç olarak etkisiz bir tedavi ortaya çıkabilir. Bu nedenle Mezoterapi mutlaka uzman hekimlerce yapılmalıdır ve klinik ortamının bütün bu tedavi bileşenlerini içermesi gerekir. Ayrıca hangi hastalar için tedavinin etkili olacağı noktasında hekimin doğru tespiti yapabilmesi de oldukça önemlidir.

Mezoterapi ne kadar etkilidir?

Mezoterapi günümüzde cilt sorunlarının giderilmesinde kullanılan en etkili yöntemlerdendir. Cerrahi gerekliliğini ortadan kaldırmak, en azından makul bir süre içerisinde ötelemek için kullanılan yöntemlerden bir tanesi ve en yaygınıdır. Mezoterapi maliyetleri ve kişiye etkileri bakımından da birçok avantaja sahiptir. Nekahati yok denecek kadar azdır ve uygulama sonrası küçük komplikasyonlar görülür. Bu  nedenle pek çok hasta için öncelikle tercih edilir. Tabii Mezoterapi etkileri de azımsanmayacak düzeydedir. Doğru uygulamalar ile kişilerin estetik beklentileri uzun süre karşılanabilir. Uzman hekimlerin gerçekleştirdiği Mezoterapi uygulamaları ile bir çok estetik sorun ortadan kaldırılabildiği gibi bazı cilt rahatsızlıkları da tedavi edilebilir.