Egzama Tedavisi

image description

Egzama belirtileri nelerdir?

 

Egzama deride ve vucudun bölgelerinde su dolu kabarcıklar şeklinde kendini gösterir. Daha sonra bu kabarcıkların yerini kabuklanmalar ve kepeklenmeler alarak ciltte kalınlaşmayla ortaya çıkar.

Egzama neden olur?

Egzama oluşumuna alerjiler, genetik faktörler ya da kullanılmakta olan çeşitli kimyasal malzemeler yol açabilir. Farklı egzama çeşitlerine göre oluşum nedenleri değişiklik gösterebilir. Sabun, su, deterjan, kullanılan diğer kimyasal maddeler ve tozlu ortamlar egzama oluşumuna zemin hazırlar. Temizlik sektöründe çalışanlar, ev kadınları ve kuaförler, egzamanın çok sık görüldüğü gruplardır. Alerjik kökenli egzama oluşmuşsa, alerjen maddenin çok az miktarda teması bile egzamaya neden olabilmektedir. Kimyasal nedenle oluşan egzama, temas devam ettiği sürece düzelmemektedir.

Toplumda en çok görülen egzama çeşitleri nelerdir?

Saç egzaması, el egzaması, kulak egzaması, ayakta egzama, yüzde egzama gibi egzama çeşitleri toplumda en çök görülen egzama çeşitlerindendir.

Egzema Tedavisi

Egzama tedavisi mümkündür. Oldukça başarılı sonuçlar veren egzama tedavisiyle egzama şikayetinizden biran önce kurtulabilirsiniz. Egzama tedavisi olmak için medical merkezimize bekleriz.

Dr. Güven ÇEÇE Randevu

Hızlı bir şekilde randevu mu almak istiyorsunuz?

Telefon : +90 (542) 354 24 77 numarasından bizi arayabilir ya da randevu formunu doldurarak başvurabilirsiniz.